• درمان دیابت

    عوارض دیابت این روزها بسیار کم شده است! خوشبختانه، اکثر عوارض دیابت، با تشخیص زود هنگام و مراقبت‌های مناسب، می‌توانند محدود یا به گونه‌ای موثر درمان شوند. "ریچارد جکسون" که در مرکز دیابت بستون مشغول به فعالیت است، بیان می‌کند: اگر خود فرد یا پزشک در زودترین زمان ممکن علائم را تشخیص دهند، درمان دیابت بسیار راحت و ساده خواهد شد.

    انواع دیابت

فرد مبتلا به دیابت در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و کلیوی، نابینایی، از دست دادن اندام‌ها و دیگر عوارض ناخواسته قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از راه‌های درمان دیابت و جلوگیری از عوارض آن، نگه داشتن سطح قند خون، فشار خون و چربی خون (مانند کلسترول) در مقداری مشخص و مناسب است که می‌توانید سطح آن‌ها را با تغذیه سالم، کنترل و مدیریت کنید.

انواع دیابت

البته طبق آمارهای انجمن دیابت آمریکا، دیابت به تنهایی از علل اصلی نابینایی یا بیماری‌های قلبی نیست، اما مقابله با آن می‌تواند احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش دهد. اما در واقع مدیریت ضعیف دیابت می‌تواند زمینه‌ای برای عوارض گفته شده و دیگر مسائل جدی سلامتی باشد.

انواع دیابت

ابزارهای امروزی در زمینه درمان دیابت سبب شده‌اند تا عوارض ناشی از بیماری دیابت بسیار کم­تر شده و در نتیجه این بیماران زندگی سالم و طولانی‌تری را تجربه کنند. چگونه می‌توانیم دیابت را درمان و کنترل کنیم؟

کنترل قند خون در سطح سلامتی شامل موارد زیر می‌باشد:

  • برنامه غذایی متعادل (درمان طبیعی دیابت)
  • تغییر سبک زندگی همراه با فعالیت فیزیکی مناسب و ورزش مداوم (درمان طبیعی دیابت)
  • استفاده از داروهای کاهش دهنده سطح قند خون
  • استفاده از داروهای دیگر که موجب کنترل فشارخون و چربی (کلسترول) خون می‌شوند.