کانون سلامتی کانون سلامتی


آشپزی خانگی ظاهرا روندی رو به افزایش است

آشپزی خانگی ظاهرا روندی رو به افزایش است

خلاصه مطلب: هنگامی که یک مادر پر مشغله هستید و لیست بی پایانی از کارهای روزمره را برای انجام دادن در پیش رو دارید، خرید مواد غذایی از فروشگاه ها جهت مصرف روزانه و نیز تهیه تغذیه مدرسه برای فرزندان شما را وسوسه می کند. چه کسی می داند که آیا آن کشک از یک شیشه درآمده...هنگامی که یک مادر پر مشغله هستید و لیست بی پایانی از کارهای روزمره را برای انجام دادن در پیش رو دارید، خرید مواد غذایی از فروشگاه ها جهت مصرف روزانه و نیز تهیه تغذیه مدرسه برای فرزندان شما را وسوسه می کند.

چه کسی می داند که آیا آن کشک از یک شیشه درآمده است و یا این تارت مربا دست ساز نیست؟
به هر حال، به نظر می رسد که این نوسان در این روند افزایشی به سمت راحتی و اجتناب از آشپزی خانگی سوق داده شده است تا جایی که مادران از آن به عنوان روندی خوشایند و روشی مطمئن جهت تغذیه سالم کودک و مواد غذایی استقبال کرده اند.
سرآشپز رزماری شراگر که در مدرسه آشپزی برای خانم ها شناخته شده است، معتقد است که این روند علیرغم کاربرد کم خود در طول چند سال گذشته بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. او اظهار کرد آشپزی خانگی روندی رو به افزایش به نظر می رسد و با روند جدید متناسب است.
کارشناسان معتقدند: افرادی که آشپزی در منزل را به خاطر ترس از شکست به تعویق می اندازند می توانند این کار را با دنبال کردن یک دستور غذایی ساده و تلاش کمی انجام دهند. رزماری اشاره کرد: آشپزی خانگی بسیار آسان است و توصیه من این است که هنگامی که مشغول به انجام و شروع آن می شوید از چیزی نترسید. چیزی که من در مورد پخت نان دوست دارم این است که نباید کامل، فانتزی و یا شسته و رفته در آید.
او برای شروع، دستور غذایی را توصیه کرد که تنها با استفاده از چند مواد و تکنیک های اساسی مانند بیسکویت و یا کیک اسفنجی ویکتوریا تهیه می شد. به این ترتیب شما می توانید در این زمینه پیشرفت کنید و حتی با مواد مورد نیاز جهت تهیه آن، خودتان یکبار به طور آزمایشی آن را درست کنید و به این ترتیب زمانی را برای تمرین کردن آشپزی نیز پیدا می کنید.
شما به زودی شکستن و هم زدن تخم مرغ را همانند رزماری به طور حرفه ای و مشتقانه می آموزید.
با توجه به گزارش های اخیر در مورد آشپزی خانگی 69 درصد از مصرف کنندگان در سال گذشته مواد خام لازم جهت تهیه غذای خانگی را خریداری کردند. در همین حال، دو پنجم از والدین به کودکان شان اجازه دادند که برای گذراندن وقت مفید با یکدیگر در خانه آشپزی کنند.
اگر پس از تبحر در درست کردن بیسکویت و کیک اسفنجی به دنبال چیز دیگری برای درست کردن هستید، نظرتان در مورد الهام گرفتن از استخر برای این کار چیست؟ کیک فنجانی پس از محبوبیتش در نیویورک هنوز هم در انگلیس مورد علاقه افراد است، در حالی که دسر پای Whoopie  توسط  افراد بسیاری به عنوان یک دسر محبوب در آشپزی خانگی مورد توجه قرار گرفته است. چرا از پودر سبک ماردین برای تهیه کیک های کم کالری ماردین استفاده نمی کنید؟