کانون سلامتی کانون سلامتی


به فواید شنا پی ببرید

به فواید شنا پی ببرید

خلاصه مطلب: اگر در حال برنامه ریزی برای تناسب اندام در تابستان هستید تصور نکنید که با رفتن به باشگاه ورزشی این مشکل حل می شود، پس این احتمال در این فصل وجود دارد که شنا کردن را برای این کار مد نظر قرار دهید. شنا، یک فعالیت ورزشی کم تاثیر و مناسب برای افرادی است که...اگر در حال برنامه ریزی برای تناسب اندام در تابستان هستید تصور نکنید که با رفتن به باشگاه ورزشی این مشکل حل می شود، پس این احتمال در این فصل وجود دارد که شنا کردن را برای این کار مد نظر قرار دهید. شنا، یک فعالیت ورزشی کم تاثیر و مناسب برای افرادی است که نگران آسیب دیدن هستند. فواید متعددی در ارتباط با شنا کردن وجود دارد. شنا نه تنها به سوزاندن کالری های اضافی کمک می کند بلکه به بدن تان فشار وارد می کند و برای قلب و عروق تان نیز موثر است. فشار تمرین در آب به این معنی است که در این تمرین عضلات تان کمی سخت تر نسبت به زمین کار می کنند. در فردی که با سرعت متوسط به مدت نیم ساعت در آب  شنا می کند حدود 200 کالری سوزانده می شود.

با شنا کردن در طول استخر می توانید استقامت خود را بهتر و دست و پای خود را محکم تر و قوی تر کنید. علاوه بر این، شنا باعث افزایش سلامت روانی می شود. استراحت عمیق در پایان یک روز سخت به انعطاف پذیری بدن شما کمک می کند. اگر به تازگی گرفتن یک رژیم غذایی سالم و تناسب اندام را در پیش گرفتید فعالیت خوبی را شروع کردید. بیشتر استخرها سرپوشیده هستند بنابراین بهانه ای برای بیرون رفتن و هواخوری ندارید.
اگر از ایده شنا کردن خوشتان می آید اما نیاز به فشار بیشتر در مسیر صحیح هستید چرا ایروبیک آبی را امتحان نمی کنید؟ بیشتر باشگاه های تندرستی و مراکز تفریحی کلاس هایی را اداره می کنند که جلسات آن معمولا حدود 40 دقیقه طول می کشد. اگر تا بحال جرات وارد شدن به دنیای ایروبیک آبی را پیدا نکردید، نگران نباشید زیرا میزان آب در این فعالیت ورزشی برای مبتدیان و کسانی که تناسب اندام کمتری دارند، مناسب است.
فواید زیادی در ارتباط با شنا وجود دارد. در این ورزش حدود 50 درصد از وزن بدن شما توسط آب احاطه می شود و به این وسیله تمرین و حرکت کردن در آن آسان تر خواهد شد. این تمرینات به طور کلی شامل گرم کردن، حرکت کردن در آب، کشش و استفاده از دستگاه های شناور است. ایروبیک آبی نیز یک فعالیت خوب و مناسب برای افراد مبتدی است که بیشتر کلاس های آنها در انتهای کم عمق استخر تشکیل می شود.

محصولات مرتبط :