کانون سلامتی کانون سلامتی


مدیریت مناسبت های برای کودکان

مدیریت مناسبت های برای کودکان

خلاصه مطلب: داشتن دیابت نباید یک کودک را از داشتن سرگرمی در مناسبت های ویژه باز دارد. با کمی برنامه ریزی و یک یا دو سوال به کودکان دیابتی اجازه شرکت در هر چیزی را می دهد. مناسبت های خاص عبارتند از رویدادهای ورزشی، جشن های مدرسه، جشن های کلاسی، جشن های تولد. چند قانون اساسی برای...داشتن دیابت نباید یک کودک را از داشتن سرگرمی در مناسبت های ویژه باز دارد. با کمی برنامه ریزی و یک یا دو سوال به کودکان دیابتی اجازه شرکت در هر چیزی را می دهد. مناسبت های خاص عبارتند از رویدادهای ورزشی، جشن های مدرسه، جشن های کلاسی، جشن های تولد.

چند قانون اساسی برای دنبال کردن وجود دارد:

با سازمان دهندگان برای جزییات بیشتر تماس بگیرید: چه مواد غذایی در چه زمانی باید سرو شود؟ چه فعالیت های فیزیکی برنامه ریزی شده است؟

غذاهایی که سرو می شود و چگونگی مناسب بودن آن ها برای برنامه غذایی فرزند خود را تعیین کنید (متخصص تغذیه تان را در نامطمئن بودن می تواند به شما کمک کند).

چگونگی استفاده از مواد غذایی به زمان سرو آن بستگی دارد. وعده های غذایی یا میان وعده ها در صورت نیاز می توانند به کودک شما اجازه دهد تا در غذا خوردن با کودکان دیگر مشارکت کند.

در صورت داشتن فعالیت فیزیکی زیاد ممکن است میوه جات اضافی، سبزیجات و یا نشاسته مورد نیاز قرار بگیرد، ممکن است تنظیم کردن انسولین نیز امکان پذیر باشد.

برای جشن های خانوادگی و تعطیلات حفظ کردن سنت ها نیز امکان پذیر است، اما سنت هایی که مربوط به غذاست تا حدودی نیاز به اصلاح دارند. دستور العمل های دلخواه برای تعیین ارزش انتخاب مواد غذایی را محاسبه کنید. گاهی اوقات سنت های جدید می توانند به گونه ای بی ربط به مواد غذایی شکل گیرند.

در اینجا چند راهنمایی برای مناسبت های خاص عبارت است از:

در جشن هابه کودکان اجازه انتخاب دهید و یا برای آماده سازی صحنه و لباس به آن ها کمک کنید.
برای بچه های بزرگتر، سرگرمی “ترفند و یا درمان “است.
از کیسه های غیر مجاز تمامی چیپس های سیب زمینی، بادام زمینی و آدامس بدون قند را مجاز سازید.

به بچه ها اجازه خوردن برخی از غذاهایی را بدهید که معمولا دریافت نمی کنند (به عنوان مثال شکلات و آبنبات). این ها می توانند برای برنامه غذایی در روزها یا هفته های بعدی مناسب باشند. (متخصص تغذیه می تواند در انتخاب غذا به شما کمک کند) کریسمس دستور غذاهای مورد علاقه خانواده راتهیهکنید.

فعالیت کودک تان را برای شرکت در فعالیت فیزیکی تشویق کنید.
شما نیاز به انجام آزمایش خون قبل و بعد از فعالیت های فیزیکی برای تعیین کردن اثر آن بر قند خون دارید.
استفاده از میوه و سبزیجات و یا حبوبات برای جلوگیری از قند خون مورد نیاز کودکان است.
آگاه باشید که کاهش قند خون بعضی از کودکان 24 ساعت بعد از پایان یافتن فعالیت فیزیکی روی می دهد.

به هر مناسبت، کودکان مبتلا به دیابت باید برای انجام فعالیت فیزیکی تشویق شوند. با تعیین جزئیات از قبل شما به گونه ای آماده خواهید شد که کودکان بتوانند مشارکت و سرگرمی داشته باشند.