کانون سلامتی کانون سلامتی


پودرسبک ماردین مناسب برای دیابت

پودرسبک ماردین مناسب برای دیابت

خلاصه مطلب: پودر سبک ماردین یا سوکرالوز، شکر نیست و بدن آن را به این عنوان نمی شناسد. برخلاف شکر، سوکرالوز برای تولید انرژی تجزیه نمی شود. سوکرالوز منبع کربوهیدرات و قند نیست و مطالعات بالینی نشان می دهد که هیچ تاثیری بر میزان قند خون، ترشح انسولین و یا میزان هموگلوبین گلیکوزیله (HbA1C) و یا کنترل...پودر سبک ماردین یا سوکرالوز، شکر نیست و بدن آن را به این عنوان نمی شناسد. برخلاف شکر، سوکرالوز برای تولید انرژی تجزیه نمی شود. سوکرالوز منبع کربوهیدرات و قند نیست و مطالعات بالینی نشان می دهد که هیچ تاثیری بر میزان قند خون، ترشح انسولین و یا میزان هموگلوبین گلیکوزیله (HbA1C) و یا کنترل قند خون نمی گذارد.

افراد مبتلا به دیابت می توانند انواعی از مواد غذایی را با توجه به برنامه های رژیم غذایی تجویز شده توسط دکتر و یا متخصص تغذیه خود بخورند. این مواد غذایی شامل مواد غذایی شیرین شده با شکر هستند. به هر حال، در برنامه های غذایی افراد مبتلا به دیابت معمولا میزان مصرف کربوهیدرات کامل دریافتی و کالری کنترل می شود. در یک برنامه غذایی برای افراد مبتلا به دیابت مصرف 4 بسته پودر شیرین کننده و کم کالری ماردین و یا 8 قاشق چای خوری از آن به عنوان مواد غذایی آزاد در نظر گرفته شده است. سازمان رژیم غذایی و انجمن دیابت آمریکا مواد غذایی آزاد را به عنوان هر غذا یا نوشیدنی حاوی کمتر از 20 کالری و 5 گرم کربوهیدرات یا کمتر از آن در هر وعده غذایی در نظر می گیرد. استفاده از محصولات شیرین کننده ماردین به جای شکر میزان مصرف کربوهیدرات و کالری در افراد مبتلا به دیابت را کاهش می دهد.

توجه داشته باشید که شکر ترکیبی ماردین حاوی شکری است که افراد مبتلا به دیابت به هنگام استفاده از آن باید میزان مصرف کربوهیدرات خود را در نظر بگیرند. کالری و کربوهیدرات ها در سایر مواد تشکیل دهنده غذاها و نوشیدنی های شیرین شده با پودر سبک ماردین وجود دارند. افراد مبتلا به دیابت به هنگام برنامه ریزی وعده های غذایی خود نیاز به شمارش این کالری و کربوهیدرات ها دارند.

پودر سبک ماردین به عنوان جایگزینی برای شکر در دسرهای مورد علاقه شما مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی حبوبات در صبحانه و یا میوه ها پاشیده می شود. پودر سبک ماردین برای غذاهای اصلی و یا دسرها به عنوان میان وعده ای با کالری کمتر بسیار مناسب است و همانند شکر همان میزان شیرینی را به شما انتقال می دهد که طعمی شیرین و دلخواه و کالری کمتری دارد.

در آشپزی و نانوایی از پودر سبک ماردین به صورت قاشق به قاشق استفاده کنید. زمانی که وزن مقدار شکر خود را به عنوان پودر سبک ماردین تقسیم بر 10 می کنید به سبک بودن آن پی می برید. شیشه های پودرسبک ماردین با درپوشی طراحی شده اند که برای پاشیدن و یا ریختن بسیار مناسبند.

پودر سبک ماردین به ذخیره کالری ها و حفظ یک رژیم غذایی سالم و متعادل بدون نیاز به کنار آمدن با طعم و مزه آن کمک می کند. برای اطلاع از آخرین دستورغذاها جهت گرفتن ایده هایی برای صبحانه تا کوکتل، ناهار سبک، غذاهای اصلی خوشمزه با کالری کمتر و دسر دلپذیرتر از آشپزخانه ماردین دیدن کنید. تنها با مصرف 2 کالری از پودر سبک ماردین در هر قاشق چای خوری به جای شکر به ایده آل بودن آن پی می برید. استفاده از پودر سبک ماردین به شما کمک می کند که از سبک یک زندگی سالم بدون کنار آمدن با طعم و مزه اش تبعیت کنید.

پودر سبک ماردین طعمی همانند شکر دارد و بدون کالری های اضافی است . در حال حاضر ترکیب جدیدی از پودر سبک ماردین در آشپزی و نانوایی مورد استفاده قرار می گیرد. پودر سبک ماردین شیرین کننده ای ایده آل برای کسانی است که تمایل دارند مصرف قند خود را بدون اینکه از لذت شیرینی آن محروم شوند، کاهش دهند و برای بیماران دیابتی نیز مناسب است. 1 قرص ماردین به اندازه 3/0 کالری شیرینی دارد و شیرینی 1 قاشق از آن معادل 2 کالری است، درحالی که شیرینی یک قاشق شکر به اندازه 20 کالری می باشد.

در رابطه با دستور غذاها باید این نکته را مدنظر داشته باشید که 1 فنجان از پودر سبک ماردین درست به اندازه 1 فنجان شکر شیرینی دارد. 10 گرم از پودر سبک ماردین به اندازه 100 گرم شکر شیرینی دارد. پودر سبک ماردین در قنادی ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.