آشپــــــزی آشپــــــزی

بستنی وانیلی کم کالری

طرز تهیه:

ابتدا درجه حرارت فریزر خود را روی سرد ترین حالت تنظیم کنید و ظرف سینی مانند مناسبی را در فریزر خوب سرد کنید. ژلاتین را در دو قاشق غذا خوری شیر رقیق کرده، سپس مابقی شیر را بر روی حرارت بخار آب جوش داغ کنید (شیر را داخل ظرفی مقاوم در برابر حرارت ریخته و آن را داخل ظرف آب در حال جوش قرار دهید)، سپس شیرین کننده ماردین و نمک را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید. این فرآیند را تا 2 دقیقه ادامه دهید، بعد می توانید زرده تخم مرغ را به محلول اضافه کرده خوب هم بزنید و مجدد محلول را به حرارت برگردانید؛

حرارت دادن را تا 2 دقیقه ادامه دهید (یا آنقدر ادامه دهید تا خوب مخلوط شوند). بعد ژلاتین و وانیل را اضافه کرده و تا زمانی که خوب حل شوند، هم بزنید. سپس بر روی سینی سر (در نقطه انجماد) بریزید. این سینی را به مدت 5 دقیقه داخل یخ­ساز قرار دهید.

سپس تمام مواد نسبتاً سفت شده را داخل یک کاسه سرد بریزید، این مواد را توسط مخلوط کن برقی آنقدر مخلوط کنید تا به حالت کرمی در بیایند و از حالت گوله گوله خارج شوند. سپس سفیده تخم مرغ را که خوب هم زده اید، به آن اضافه کنید. کل مخلوط را به سینی سر شده بر گردانید و تا زمانی که سفت شود آن را داخل سرمای فریزر قرار دهید. پس از سفت شدن حرارت فریزر را به حالت طبیعی بر گردانید و بستنی آماده شده را داخل ظرفی مناسب قرار دهید. بستنی شما آماده است.