آشپــــــزی آشپــــــزی

ساندویچ مرغ تند و شیرین

مواد لازم جهت تهیه سس تند:

فلفل قرمز 2 عدد سیر 2 حبه پودر سبک زرد ماردین 1 قاشق غذاخوری آب 2عدد لیمو آب گوشت سرکه برنج 1 قاشق غذاخوری گشنیز تازه 1 دسته کوچک آب سرد2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

1- فر را از قبل در دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید.

2- سس سویا، سرکه برنج چینی و روغن و چاشنی نمک و فلفل را در یک کاسه با هم مخلوط کنید سپس فلفل سیاه تازه و سینه مرغ را به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت 15 دقیقه طعم دارشود .

3- حالا مرغ را در سینی فر قرار دهید و آن را به مدت حدود 30-40 دقیقه بپزید تا از طریق پخته شدن طلایی رنگ شود. سپس آن را بردارید و بگذارید تا به مدت 10 دقیقه استراحت کند وسپس آن را به صورت نوارهای باریک برش دهید.

4 -در حالیکه مرغ در حال پخته شدن است ،سس را آماده کنید سپس فلفل و سیر را با هاون بکوبید و با دسته هاون آن را به شکل خمیر در آورید و بعد پودر زرد ماردین را به آن اضافه کنید وآن را نیز با هاون بکوبید تا با مواد موجود مخلوط شود سپس خمیر را به یک کاسه کوچک انتقال دهید.

5- آب لیمو ،آب گوشت،سرکه،گشنیزو 2 قاشق چایخوری آب سرد را به آن اضافه کنید و آنها را هم بزنید تا مخلوط شوند برای شیرینی بیشتر از پودر ماردین بیشتری استفاده کنید و جهت ترشی بیشتر آب لیمو بیشتری را به آن بیفزایید و سپس آن را در یک طرف قرار دهید.

6- سپس ورقه های برنج را در یک کاسه بزرگ آب گرم به مدت 20 تا 30 ثانیه بخیسانید تا نرم شود. سپس برنج را با انگشتان دست خود صاف کنید، سپس ورقه های برنج را بردارید و به آرامی تکان دهید و بعد آن را بر روی یک سطح کار تمیز بگذارید.

7- در حال حاضر مقداری از گوشت مرغ ،فلفل ، پیاز ، خیار و قارچ قرار دهید در صورت استفاده بر بالای یک نیمه از آن قرار دهید و سپس آن را در بسته بندی منظم و محکمی به شکل ساندویچ قرار دهید.

8- درست قبل از سرو کردن یک قاشق کوچک سس را بر روی مرغ و سبزیجات در هر ساندویچ بریزید و باقی مواد را در ظرفی دیگر برای سس قرار دهید.

9- نکته : شما می توانید از میگوی آماده پخته شده به جای مرغ استفاده کنید ساندویچ ها به آسانی آماده می شوند، اما زمان بیشتری را برای درست کردن آنها اختصاص دهید.