آشپــــــزی آشپــــــزی

صدف تفت داده شده با انبه و سالسا پاپایا

برای تهیه سالسا: نصف پاپایا، پوست کنده، بدون دانه و کمی درشت خرد شده نیمی از یک انبه رسیده، پوست کنده، بدون هسته و برش داده شده به تکه های کوچک 1 عدد فلفل قرمزبدون دانه و برش داده شده به تکه های کوچک نصف فلفل سبز، بدون دانه و ریز خرد شده نصف یک پیاز قرمزبرش داده شده به صو رت ریز آب 1 عدد لیمو مقدار کمی برگ گشنیز تازه خرد شده پودر زرد ماردین 1 تا 2 قاشق چایخوری روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: 1- ابتدا سالسا را درست کنید و تمامی مواد را به یک کاسه بزرگ بیفزایید و به آن چاشنی نمک و فلفل سیاه بزنید.در صورت لزوم آن را بچشید و آب لیمو و پودر زرد ماردین بیشتری را به آن اضافه کنید و در یک طرف بگذارید.

2- به گوشت صدف چاشنی بزنید و سپس روغن را به یک ماهی تابه بزرگ که فضای بیشتری دارد ، بیفزایید.آن را در ماهی تابه بریزید و به مدت 2 تا 3 دقیقه بپزید تا سطح زیرین آن طلایی رنگ شود.

3- سپس با اولین گوشت صدف که به ماهی تابه اضافه می کنید شروع کنید و هر تکه از آن را برگردانید و طرف دیگر آن را به مدت یکی دو دقیقه بپزید .سپس آن را بردارید ودر بشقاب بگذارید.

4- در هر سرو کردن 3 عدد گوشت صدف را بر بالای سالسا به همراه مقداری برگ اسفناج بگذارید و در صورت تمایل آنها را با مقداری گشنیز تزیین کنید.