آشپــــــزی آشپــــــزی

ناگت مرغ با ماست وسس گشنیز

طرز تهیه سس گشنیز: ماست کم چرب طبیعی 300میلی لیتر پودرسبک ماردین سبز 1 تا 2 قاشق چایخوری مقداری برگ گشنیز تازه طرز تهیه: 1- جهت تهیه این غذا شما به یک سینی پخت که به آرامی روغن زده شده است ، نیاز دارید.

2- فر را از قبل ( در ماهیتابه فر در دمای180 درجه سانتیگراد) گرم کنید . نان ها را به درون یک دستگاه چند کاره بریزید تا خرد شوند و سپس آن ها را روی یک سینی پخت و در فر به مدت 5، 6 دقیقه قرار دهید تا زمانی که کمی طلایی رنگ شوند. سپس مواد رابا پودر ماردین و فلفل از درون دستگاه چند کاره بردارید و مجدداً داخل آن بگذاریدوچاشنی نمک و فلفل paprikaرا به آن بیفزایید، مواد را خرد کنید و به هم بزنید تا کاملاً به صورت پودر در آیند و مجدداً در بشقابی قرار دهید و کنار بگذارید.

3- آردرا بر روی یک ظرف و تخم مرغ را در طرف دیگرآن قرار دهید. اکنون تکه های مرغ را برای پوشش دادن به درون آرد بریزید سپس آنها را در تخم مرغ فرو ببرید و در نهایت با خرده های نان پوشش دهید. پس از آن مواد را درون یک سینی پخت بنشانیدو به مدت 20 دقیقه بپزید تا طلایی رنگ شود و مرغ در درون آنها پخته شود.

4- زمانیکه مرغ در حال پخت است سس آن را آماده کنید . سپس ماست، پودر ماردین و گشنیز را به درون دستگاه چند کاره بریزید و مواد را به خوبی به هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند .در صورت لزوم می توانید نمک و فلفل را به آن بیفزایید و طعم آن را بچشید بعد ناگت مرغ را با سس سرو کنید.

5- نکته: شما می توانید مقدار زیادی از تکه های ناگت را برای پخت دسته بندی کنید سپس بگذارید به آرامی خنک شوند و بعد آنها را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و به مدت یک ماه فریز کنید . مواد را پس از گرم کردن مجدد در فر یا مایکرو ویو یخ زدایی کنید تا تازه بمانند.